SATEN ETEK VE KOMBİN ÖNERİLERİ

saten etek kombin

Saten etek veya elbiseleri artık gecelik veya bir gece elbisesi olarak kabul etmek geride kaldı. Artık saten etekler spor veya şık şekilde sokak stiline uyarlayabilirsiniz. Parlak ve hafif olan saten, vücut hatlarınızı kolaylıkla belli edebilir. Bu yüzden, saten elbise veya etekleri stilinize uyarlamanız için bir kaç kurala dikkat etmeniz gerekebilir.

1- SPOR KOMBİNLEYİN

spor saten etek kombini

Saten etek veya askılı saten elbiseler parlak kumaşın görünümü nedeniyle zaten şık bir parçadır. Bu yüzden de her alanda rahatlıkla kombinlenebilecek bir parça. Özellikle beyaz sneaker veya uzun çizmelerle rahatlıkla oldukça spor bir görünüm oluştururken, topuklularla da şık bir görünümü yakalayabilirsiniz.

Ben ise özellikle spor ayakkabılarla daha günlük bir sokak stili oluşturmayı seviyorum. Kısa ve oversize sweatshirt ve bir sneaker ile rahat ve şık görünüm alternatifiniz olabilir.

2- BELİNİZİ VURGULAYIN

saten-etek-kombinleri-2020

Piliseli eteklerde olduğu gibi saten etek veya elbiseleri kullanırken de belinizi vurgulamanız silüetinizi uzun gösterecektir. Tabi, saten eteğin vücut hatlarınızı tamamen belli edecek şekilde olmaması önemli. Bu yüzden bedeninizden bir beden büyük saten etekleri tercih edebilirsiniz.Ancak boyunuz çok kısa değil veya bacak boyunuz uzun ise oversize bir sweatshirt ile de saten eteği bir araya getirebilirsiniz. 

Özellikle bu fotoğrafta olduğu gibi black on black veya saten eteğinizin rengine yakın bir sweatshirt ile kombinleyerek bütün bir görünüm oluşturabilirsiniz.Bu fotoğrafta gördüğünüz gibi daha bol kesim saten etekler ise sizi olduğunuzdan aşırı kilolu ve açıkçası oldukça da yaşınızdan büyük görünmenize neden olacaktır. 

Üstelik zaten geniş kesim olan eteğin üzerine oversize sweat giymek hiç de akıllıca bir seçim değil.


3- FARKLI PARÇALARI BİR ARAYA GETİRİN

saten etek kombin

Parlak saten kumaşla triko kazakları, kovboy botlarını veya basic bir tişörtü bir araya getirin. Böylece daha özgün bir stil oluşturabilirsiniz.

4- TOPUKLU SANDALETLERLE SATEN ETEKLERİNİZİ BİR ARAYA GETİRİN

saten etek ve topuklu ayakkabı

Kısıtlı iş temposunda veya bir davette iken saten eteklerinizi topuklu sandaletlerle bir araya getirerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

SATEN ETEK ÖNERİLERİ

Yukarıda paylaştığım saten etek modellerine göz atabilirsiniz. Ne yazık ki, çoğu midi boy. Tam boy modelleri bulmam mümkün olmadı ancak boyunuz çok uzun değilse veya çizmelerle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca Zara‘nın sayfasında saten elbise modellerine de ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *