KOVBOY ÇİZMESİ GİYMENİN ALTIN KURALLARI

Bu sezonun yükselen moda trendi haline gelen kovboy çizmesi, günlük sokak stilinin tartışmasız öne çıkan parçası haline geldi. Yeni bir çift ayakkabı almayı düşünenlerdenseniz tercihinizi rahatlıkla kovboy çizmelerinden yana kullanabilirsiniz. Geçmişten günümüze gelen kovboy çizmelerini modern ve muhafazakar çizgilerle kombinlemekte oldukça kolay. Nasıl kombinleyeceğinize ilişkin öneriler merak ediyorsanız bu yazım tam size göre!

Kovboy botlarını, bu sezonun modası geniş omuz formundaki deri ceketler veya gömleklerle de rahatlıkla kombinleyerek alternatif görünümler oluşturabilirsiniz.

ÇORAP BOT OUT, KOVBOY BOT IN

Geçen sezon sıklıkla gözümüze çarpan çorap botlar, bu kış yerini kovboy botlarına bıraktı. Uzun veya kısa modeller ile tercih edebileceğiniz bu botlar ile modern ve cool bir kombin oluşturmak da oldukça kolay.

ELBİSELERİNİZ VE TRENÇKOTLARINIZI KOVBOY ÇİZMESİ İLE HAREKETLENDİRİN

Özellikle midi elbiseler ve trençkotlar ile uzun kovboy çizmesi kullanarak, oldukça minimal şekilde, çizmelerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kovboy çizmeleri hafif topuklu formda olduğu için de, hem boyunuzu uzun göstermenize yardımcı olacak hem de her kombini kolayca üst seviyeye çıkaracaktır. Midi düz veya desenli elbiselerin çekiciliğiyle tercihinizi kovboy çizmelerinden yana kullanın ve daha feminen bir görünüm oluşturun.

Kovboy çizmesi giyerken onlara şov yapacaklarını bir alan tanımanızda fayda var. Özellikle açık renk bir jean ve trençkotla giyildiğinde hem minimal hem basic hem de oldukça havalı bir görünüme ulaşamak kaçınılmaz olacaktır.

CULOTTE JEANLER İLE KISA KOVBOY BOTLARINIZI KOMBİNLEYİN

Benim en beğendiğim görünüm ise culotte pantolonlar ile kısa kovboy botlarının kombinlenmesi. Özellikle benim tercihim ise, colutte jeanlerle yakası dar olan kovbot botları ve blazer bir ceketin bir araya geldiği görünüm. Oversize blazer ceketlerinizi tokalı bir kemer kullanarak hareketlendirebilirsiniz.

Aşağıda önerebileceğim kovboy çizmesi ve kovboy botu modellerine göz atabilirsiniz


Bu kış neredeyse her markaya ait bir kovboy çizmesi bulabilirsiniz. Özellikle Neslihan Canpolat sayfasında daha çok kovboy tipi bot ve çizme modellerine ulaşabilirsiniz. Üstelik kalitesi ve duruşuyla uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlere sahip. İyi alışverişler…

Zamansız deri giyim modası yazımıza göz atmayı unutmayın!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *